Przygotowanie aplikacji o dofinansowanie z UE na e-usługi wymaga osadzenia treści całego pomysłu w generatorze wniosków w portalu PARP. Generator Wniosków pozwala na wprowadzenie w dedykowane pozycje tekstów zgodnie z instrukcją wypełniania aplikacji.
Na pierwszy rzut oka obsługiwanie generatora wniosków winno być ergonomiczne i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów kłopotów. To niestety utopia. Praktyka wnioskodawców pokazuje, że leży u podstaw niepotrzebnych frustracji.
Większym od pozostałych problemem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem niezrozumiałego przypisania przygotowanego wniosku do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która będzie dokonywać oceny gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, w sytuacji gdy wspólnicy mają wpisy do EDG w jurysdykcji aktywności innych RIF. Brak pola podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie zarejestrowana jest lokalizacja podmiotu gospodarczego kończy się tym, że system on-line w zasadzie przypadkowo wybiera RIF a w konsekwencji nie można przewidzieć, który zaproponuje. Oznacza to wysyłkę opracowanego dokumentu do niewłaściwej komisji konkursowej i zwrot wniosku w trakcie oceny formalnej. To niepotrzebne odrywanie uwagi Wnioskodawcy od innych spraw.
Generator Wniosków PARP 8.1ułatwia przygotowanie biznesplanu e-usługi, ale przyczynia się do powstania wielu trudnych do rozwiązania trudności uniemożliwiających bazowanie na nim.
Inne blogi: Blog 1
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz